جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فریپیکر ، مرجع دانلود رایگان فایلهای گرافیکی برای همه

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
خرید فونت سنجاق با 20 درصد تخفیف ویژه

خرید فونت سنجاق با 20 درصد تخفیف ویژه

فونت سنجاق اگرچه در نگاه اول هندسی و اغراق شده‌ به نظر می‌رسد اما پایبند به شیوه خط نسخ است.
این فونت نمایشی در دو وزن سبک و سنگین طراحی شده و مناسب برای طراحی متن‌های‌ کوتاه و عنوان‌بندی است.

ایده کلی تایپ‌فیس سنجاق با الهام از فرم سنجاق بدست آمده است. سنجاق متشکل از منحنی‌ها، تیزی‌ها و شکستگی‌ها با ضخامت‌های نسبتاً پر کنتراست است. خطوط شکسته و اریب عمدتاً با زوایای چهل و پنج درجه در اتصال به منحنی‌ها، فرمی جسورانه و در عین حال پرجنب و جوش را برای این شکل قلم ایجاد کرده است. هر بخش از آناتومی حروف بر اساس یک الگو یا مبنای ثابت فرمی طراحی شده است: به بیانی ساده‌تر، تمامی قوس‌های مثبت (ص، ن، ل، ی…) تمامی قوس‌های منفی (ع ،ح …)، تمامی خطوط عمود (ا،ط،ل …)، تمامی چشمی‌ها (ه، م،) و … در دستۀ خود مشابه یکدیگرند. این خصیصه در کنار زوایا، قوس‌ها و پایانه‌های یکسان حروف، باعث نظم هندسی بیشتر  فونتِ سنجاق شده است.

img 3U7XNCjimg 4yCkeSjimg 5HRtQL8

حروف در هر دو وزن سبک و سنگین دارای اسکلت، تناسبات ساختاری و محورهای رسامی مشترک هستند. (البته افزایش ضخامت در وزن سنگین قلم ناگزیر باعث تغییر نامحسوس شکل چشمی‌ها شده است.) حروف در وزنِ سبُکِ سنجاق، اندامی استخوانی با فضاهای منفی باز  دارند و اما در  وزن سنگین آن، پر چگالی و فشرده هستند.

img 2idMUWK 1500x png

یکی دیگر از شاخصه‌های فرمی این قلم، لحاظ یک ضخامت ثابت برای  نازکترین قسمت آناتومی حروف در  دو وزن سبک و سنگین است: برای نمونه، ضخامت نازکترین بخش پایانۀ حروفِ س، ی، ن، ص در هر دو وزن سبک و سنگین ثابت است.

img 6cH8LIQ

دیگر ویژگی‌های فرمی این فونت به اختصار عبارتند از: چشمی‌های درشت در وزن سبک، به‌کارگیری حداقلی زواید و ضخامت‌های تزئینی خطوط سنتی در  پیکرۀ کاراکترها، طراحی لیگیچرهای متنوع (ترکیبات دوتایی حروف) و شکل دوم برای برخی از حروف که به صورت اتوماتیک و یا با  اضافه کردن همزه پس از  آن قابل دسترسی است.

img 91XdatI 1500x pngimg 7pGITGU 1500x pngimg 89cpFGd 1500x png

img 106DsGPp 1500x png

خصایص ریخت‌شناسانۀ مذکور، این فونت را مناسب برای طیف وسیعی از سفارشات و موضوعات کرده است. دو وزن قلم سنجاق برای انواع تایپوگرافی، طراحی عنوان‌بندی، لوگوتایپ و انواع متن‌نویسی و برای طیف وسیعی از سفارشات (از فرهنگی تا تجاری) مناسب است.

img 14l1T6ep 1500x png

img 12k2Ke0o 1500x png

img 15jXXAoq 1500x jpg

img 16TLYNhj 1500x jpg

img 17VRoxNB 1500x jpg

img 18GszOhk 1500x png

فونت سنجاق، ظریف و طنّاز  با شوری شاعرانه، متجددی  پر جنب و جوش و پر نشاط، و در عین حال اصیل، جسور  و محکم است.

 

اعداد و علائم نگارشی فونت سنجاق هماهنگ با شکل حروفِ  آن طراحی شده است:

img 11V8Macv 1500x png

هر دو وزن فونت سنجاق با اعراب‌گذاری دقیق و طراحی گلیف‌های مرتبط ، برای زبان عربی مناسب‌سازی شده‌اند.

img 1EkkPL1 1500x png

قلم سنجاق می‌تواند با تمامی فونت‌های لاتین کلاسیک و پرکنتراستِ سریف‌دار (دارای زوائد تزئینی) همنشین شود؛ با این‌حال، فونت انگلیسی “Cambria ” با اندک تغییری در ضخامت، ارتفاع و فواصل (به قصد هماهنگی بیشتر ) برای «سنجاق» مناسب‌سازی شده است.

img 13Gr5rf1 1500x png

20 درصد تخفیف اختصاصی فونت فارسی

20 درصد تخفیف اختصاصی فریپیکر برای این فونت

کد تخفیف: freepiker

تمام تلاشمان را کرده ایم تا قدم کوچکی برای جامعه طراحان و گرافیستان عزیزمان برداریم. با حمایت های خود در این مسیر سخت همراهمان باشید.

تمام تلاشمان را کرده ایم تا قدم کوچکی برای جامعه طراحان و گرافیستان عزیزمان برداریم. با حمایت های خود در این مسیر سخت همراهمان باشید.

این صفحه را برای دوستانت بفرست

20 درصد تخفیف اختصاصی فونت فارسی

20 درصد تخفیف اختصاصی فریپیکر برای این فونت

کد تخفیف: freepiker

فونت های مشابه

فایل در حال دانلود است...
لطفا برای تداوم خدمات فریپیکر از ما حمایت کنید با...