جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فریپیکر ، مرجع دانلود رایگان فایلهای گرافیکی برای همه

5 روش برای استفاده خلاقانه از اشکال در طراحی گرافیک

اشکال یک ابزار همه کاره در کیت ابزار شما هستند. خارج از چارچوب فکر کنید و از اشکال خلاقانه در طراحی های خود استفاده کنید.

از قاب بندی محتوای خود تا ایجاد تاکید و ایجاد یک جعبه متن منحصر به فرد، اشکال ابزار ساده ای هستند که می توانند برای افزودن جلوه های حرفه ای به طرح های شما استفاده شوند.

در اینجا ما پنج روش هوشمندانه شما برای استفاده از اشکال را نشان می دهیم.

 

1. محتوای خود را قاب بندی کنید

محتوای خود را قاب بندی کنید

فریم ها ابزاری عالی برای تمرکز بر محتوای شما هستند.اگر می خواهید یک حاشیه در اطراف یک بخش از متن اضافه کنید، همانطور که در این مثال مشاهده می شود، از میانبر Alt + Shift + B برای اضافه کردن یک خط ثابت در اطراف متن خود استفاده کنید.

 

2. برای ایجاد تاکید، اندازه اشکال را تغییر دهید

برای ایجاد تاکید، اندازه اشکال را تغییر دهید

اندازه و رنگ اشکال را می توان به راحتی تغییر داد و آنها را به ابزاری همه کاره برای بسیاری از نیازهای طراحی شما تبدیل کرد. اندازه یک شکل را با گسترش آن در گوشه ها تغییر دهید و به آن اجازه افزایش و کاهش مقیاس بدهید.

در این مثال، یک مستطیل برای ایجاد تاکید زیر کلمه “هاوایی” ایجاد شده است. همچنین توجه داشته باشید که رنگ شکل با رنگ متن مطابقت دارد – این یک تکنیک عالی برای ایجاد هماهنگی بصری است.

 

3. جاهای خالی حروف را با استفاده از اشکال پر کنید

جاهای خالی حروف را با استفاده از اشکال پر کنید

از خلاقیت با حروف چاپی خود نترسید – به خصوص اگر آنها یک ویژگی در طرح های شما هستند.

در این طرح از دایره و مثلث برای پرکردن نواحی توخالی حروف «B»،«R»و «A» استفاده شده است. توجه داشته باشید که چگونه این یک عنصر باعث جذابیت بصری می شود و عنوان را برجسته می کند.

4. از اشکال برای برجسته کردن اعداد استفاده کنید

از اشکال برای برجسته کردن اعداد استفاده کنید

 

یک شکل سه بعدی به نقطه تمرکز در طراحی شما تبدیل خواهد شد. با قرار دادن اعداد یا عناصر مهم در یک شکل از این عامل بصری بهره ببرید.برای جلوه‌ای ظریف‌تر، شفافیت شکل خود را افزایش دهید تا به یکپارچگی آن در طراحی شما کمک کند.

(گروه توسعه ی فریپیکر، مجموعه ای از تصاویر و قالب های لایه باز سه بعدی فتو شاپ رایگان را برای شما دوستان عزیز طراح، جمع آوری کرده است. برای استفاده از این فایل های رایگان سری به اون لینک بزنید. 🙂 )

5. شکل های خود را خلاقانه لایه بندی کنید

شکل های خود را خلاقانه لایه بندی کنید

 

توانایی خلاقیت خود را آزمایش کنید و راه های منحصر به فردی برای ایجاد شکل های بعدی پیدا کنید. آنها می توانند ابزار مفیدی برای اینفوگرافیک های اولیه، یا هنگامی که میخواهید طرح های اورجینال به طراحی های خود اضافه کنید باشند.

آخرین مقالات

تقویم مناسبت های بهمن ماه 1401
تقویم مناسبت های آبان ماه 1401
تقویم مناسبت های مهر ماه 1401
استفاده کاربردی از ایموجی ها در طراحی گرافیک
5 نکته طلایی برای ایجاد اسلاید های زیبا
فایل در حال دانلود است...
لطفا برای تداوم خدمات فریپیکر از ما حمایت کنید با...